• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Interested in getting rewards for free?
    $5 for every new user with code: EARNWEB5
    Register in browser or download mobile app to redeem your bonus:
    Register Download
    Earnweb QR

    Gra supportem jest opłacalna! #1

    Pewnie dziwicie się. Support? Przecież on nie zadaje obrażeń. Jest w grze, tylko po, aby pomóc ADC. No właśnie tak nie jest! 

    Przedstawiam wam moją grę Soną.
    Tak nie wszystkie gry są udane, ale jeśli potraficie grać postacią i staracie się to jest już połowa drogi za wami. Jak widać zadałem nawet sporo obrażeń, ale nie to jest bardzo ważne. Najwięcej dało moje leczenie, tarcze oraz ultimate, który dobrze użyty trafiał w 5 przeciwników i moja drużyna miała o wiele łatwiej wygrać walkę drużynową. 
    Jako wsparcie ważne też jest abyście dobrali dobrą postać do swojego ADC oraz drużyny. Przykładowo nie brać postaci leczącej czy zadającej obrażenia, jeżeli w składzie brakuje postaci, która będzie przyjmowała obrażenia od przeciwników.
    Ważne jest też dobre nastawienie.
    Nie wyzywajcie kogoś tylko dlatego, że wziął postać, która nie jest w mecie lub po prostu uważacie, że jest słaba.
    Starajcie się oddawać wszystkie zabójstwa dla drużyny, ale czasami lepiej wziąć zabójstwo niż ktoś ma zabić was lub jeżeli twój sojusznik nie ma jak go dobić.
    Przedstawię jeszcze kilka postaci dla danej roli:
    a) support - tarcze, leczenie 
    - Janna - jeden z lepszych supportów, który może przerwać walkę drużynową
    - Soraka - tu chyba nie trzeba za dużo pisać, bo leczy :D
    - Lulu - bardzo mocna umiejętnośc ultimate, jej W potrafi naprawdę zdenerwować
    b) support - obrażenia
    - Morgana - bardzo mocne unieruchomienie, trwa aż 3 sekundy, jej tarcza blokuje wszystkie efekty kontroli tłumu
    - Zyra - postać z ogromnymi obrażeniami, jej combo potrafi na lini zabrać większość życia przeciwnikowi
    - Brand - postać na mida, która również jest bardzo dobra na rolę wsparcia ze względu na obrażenia, które zadaje
    c) support - tank, obrońca
    - Alistar - słaba linia, ale bardzo dobry do walk drużynowych
    - Leona - łatwy support, jej combo unieruchamia nawet na 4,5s
    - Thresh - jego jeden dobry łańcuch w końcowym etapie gry może zdecydować o wygranej.
    To tyle. Jeżeli uważacie, że można coś dodać to śmiało piszcie w komentarzach.

    13 grudnia 2016 11:55 324
    0

    Ja gram na supporcie . Mój main to thresh polecam ;p

    13 grudnia 2016 18:47 324
    0

    Ja nie gram. :)

    14 grudnia 2016 20:42 324
    0

    B.dobrze opisane i podzielone na role ^^ Przyda mi się, bo akurat zaczęłam "romantyzować" supporty. Udanego wardowania! Bananki Soraki - łączmy się! :D

    17 grudnia 2016 20:26 324
    0

    Wiele osób błędnie gra na supporcie. Trzeba nie tylko myśleć czym mam zagrać, ale co potrzebuje twoja drużyna, na przykład:

    21 grudnia 2016 12:43 324
    0

    1) Jeśli twoja drużyna nie ma tanka, musisz takiego tanka zabrać, trzeba myśleć też czy twoja drużyna ma jakiekolwiek CC, jeśli nie, najlepszy wybór to Nautilus ktory w zasadzie ma mnóstwo CC, Leona, Thresh i Alistar to także świetny wybór. 2) Czy twoja drużyna ma jakikolwiek AP damage, jeśli gracie 4 ad i Ty weźmiesz tanka, to enemy zrobią po prostu trochę armoru i po grze, musisz zabrac AP damage, najlepszy wybór w obecnej mecie to Zyra, bardzo często wyciąga największy damage w calej grze. Kolejnym dobrym wyborem jest Brand, nawet przy samym itemie dla supporta może wyciągnąć bardzo dużo damage. Oczywiście jeszcze jakaś Sona albo Karma także dobry support. 3) Trzecia i ostatnia opcja, macie Hiper Carry typu Caitlyn, Jinx albo Vayne, macie 1-2 tanków i branie kolejnego ma sens, ale lepszym rozwiązaniem jest zabranie postaci z shieldami i healem, granie cały czas wokół swojego ADC żeby mógł wyciągnąć jak największy damage, najlepszą postacią jest Janna, mały cooldown na shieldzie i jej ultimate który może odmienić los całego teamfightu. Sona, Soraka i Karma także bardzo pożądane postacie.

    21 grudnia 2016 12:55 324
    0

    A to o Majnikrafcie gadacie? przyłącze się. A tak na serio to ja gram Shen support i Rammus


    21 grudnia 2016 20:43 324
    0

    Dzięki za rade

    23 grudnia 2016 21:37 324
    0

    Jak chodzi o supporty to mało nimi gram ale głownie to : Janna, Tahm Kench i ewentualnie soraką

    26 lutego 2017 11:10 324
    0

    Ja nie znoszę supporta, kompletnie nie umiem na tym grać, ciągle tylko piszą ,,report support" ;/

    26 lutego 2017 11:12 324
    0

    Nie no granie suppa to tak jak nie granie pick yumi i mozna isc zjesc

    15 kwietnia 2020 15:14 324
    0

    nie lubie tej gry i w nią nie gram więc nie wiem o co chodzi

    15 kwietnia 2020 20:15 324
    0

    dobrze wiedzieć

    16 kwietnia 2020 07:04 324
    0

    aha ok???.

    16 kwietnia 2020 07:53 324
    0

    Dobrze wiedzieć dzięki

    16 kwietnia 2020 14:49 324
    0

    Też tak sądze i fajnie spotkać osoby o tym samym myśleniu :D

    17 kwietnia 2020 11:37 324
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się