• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Interested in getting rewards for free?
    $5 for every new user with code: EARNWEB5
    Register in browser or download mobile app to redeem your bonus:
    Register Download
    Earnweb QR

    Support Gamehag

    Czy komukolwiek udało się skontaktować z supportem? Ja pisałem do nich już 3 razy, za każdym razem odczekałem 48 h i nic. Brak jakiegokolwiek odzewu. Nie wiem, czy cokolwiek dociera do nich czy wszystko ląduje w jakiejś skrzynce ze spamem. Mam problem z akceptacją wykonania oferty Paysafecard, założyłem konto z reflinka, wpłaciłem 20 zł i po 2 tygodniach nadal nie dostałem 1000 KD. Już sam nie wiem gdzie pisać i co robić żeby ktoś się tym wreszcie zajął.

    1 sierpnia 2017 16:08 491
    0

    Punkty za artykuły ponoć dzialaly normalnie

    2 sierpnia 2017 13:23 491
    2

    Domyślam się o jakiej stronie mówisz. Sama jestem na niej zarejestrowana. Zgadzam się z Tobą, w kwestii limitów czasowych na wykonanie zadania dołączonego do gry. Minusem jest także brak promocji. Ale nie mogę się zgodzić z Tobą w kwestii supportu. Moje doświadczenia są zupełnie inne. Fakt trzeba dłużej czekać na odpowiedź niż na gamehagu, ale przynajmniej odpowiedź nie jest na zasadzie kopiuj wklej. Jak o ma miejsce tutaj.

    2 sierpnia 2017 16:56 491
    0

    Społeczeństwo, społeczeństwo i jeszcze raz społeczeństwo.. No i oczywiście wiek. Bez sensu.

    2 sierpnia 2017 17:18 491
    0

    @Evelynn92 Także domyślam się o którą stronę chodzi, z mojego doświadczenia wybrałem jednak gamehag z powodu znacznie szybszego zdobywania nagród.

    @Magdziax3 Po wybraniu następnej nagrody za zebrane KD też prawdopodobnie przejdę na inną stronę. Albo odejdę w ogóle. Po "ulepszeniu" strony widzę coraz więcej artykułów słabej jakości, coraz więcej ludzi w coraz niższym wieku z powodu chęci "CS:GO za darmo". Sądzę, że gamehag powinno skupić się na stałych bywalcach, niżli na "przyszedł, zobaczył, wyszedł"

    2 sierpnia 2017 20:51 491
    0

    heh naprawde cos jest nie chalo ostatnio zrobilem pare zadan i brak odzewu fajne gry co poniektore daja ale widac mlyn i brak sprawnosci witryny a to dobra opcja z tym. Jak bylem na PGL major 2017 to dorwalem ulotke i pomyslalem czemu nie ale widze ze poki nie usprawnia tej witryny to czarno to widze

    2 sierpnia 2017 23:22 491
    1

    @OmniQuisi Zgodzę się z tym. Zdobywanie nagród jest dużo łatwiejsze, ale czekanie na ich zrealizowanie nie raz ciągnie się w nieskończoność. Zdecydowanym plusem jest to, że dość szybko akceptują screeny (czasem się zdarza, że nie.) Do niedawna plusem były tez minigry, za które także dostaje się kamienie dusz. Teraz, kiedy zlikwidowali te, które najbardziej lubiłam tak z dnia na dzień to jakoś tak mi się odechciało tu przebywać.

    2 sierpnia 2017 23:35 491
    0

    Oh, ależ zacięta dyskusja, udzieliłbym w jakiś sposób swojego zdania, ale po przeczytaniu tego wszystkiego kręci mi się w głowie..

    3 sierpnia 2017 16:59 491
    0

    CrystalMag12 nie dziwie sie ^^ a tak pozatym moze cos naprawia z wielkim naciskiem na moze ^^

    3 sierpnia 2017 22:08 491
    1

    chdziałbym żebyście usuneli moje konto dzięuję

    14 marca 2018 18:21 491
    0

    Nie dostaem punktow za uzyskanie 16 lvl w grze Lords Mobile. Prosze o wyjasnienie...

    3 kwietnia 2018 12:19 491
    0

    Jak na moje support gamehaga jest zepsuty :P

    3 kwietnia 2018 12:24 491
    0

    Po dokładnym przeczytaniu dyskusji mogę stwierdzić tylko jedno - potrzeba więcej ludzi w administracji. Z racji tego, że portal się rozwija i coraz więcej widać nowych użytkowników powinna również zwiększać się liczba ludzi odpowiedzialnych za różne stanowiska. Ci ludzie powinni być podzieleni na zespoły - mniejsze i większe. Jeden (mały) zespół odpowiedzialny za załatwianie kontraktów z twórcami gier (więcej gier = więcej KD), drugi za dokładne sprawdzania screenów (kwestia oszustów) , trzeci odpowiedzialny za również dokładne czytanie artykułów (plagiaty, błędy, zdania z d*py wzięte), no i czwarty zajmujący się kontaktem i usterkami strony. Mógłby być też piąty zajmujący się forum (bo aktualnie jest do d*py). Co do artykułów liczę na to, że w końcu administracja zacznie odpowiednio rozdawać KD, tzn. te małe ***** co napiszą z dużymi błędami recenzje dostaną troszkę mniej punktów, niż np. CrystalMag, ponieważ on ładnie pisze, wie o czym, a informacje nie są wyssane z palca.

    3 kwietnia 2018 13:38 491
    0

    Naszła mnie taka myśl, że fajnie by było gdyby na portalu powstał chat na rozmowy między użytkownikami, oczywiście nadzorowany i dostępny od powiedzmy 3 poziomu. Co wy o tym sądzicie?

    3 kwietnia 2018 14:00 491
    0

    Moim zdaniem powinni usunąć Misty i dodać trochę nowych supportów :p

    3 kwietnia 2018 15:55 491
    0

    Racja, czytali artykuły i ja to również zauważyłem. Teraz czytają chyba tylko początek, a potem akceptują. Nienaturalnym jest, aby co minute zostały akceptowane artykuły, które mają po 3000 znakow, bo nikt raczej tego tak szybko nie przeczyta, chociaż może.

    3 kwietnia 2018 17:36 491
    0

    Czemu nie da się punktów za granie odebrać ??

    6 maja 2018 09:58 491
    0

    nie dostałem kd za atak potwora lvl 2 i wbicie 8lvl castle

    15 maja 2018 19:04 491
    0

    Witam ja powiem coś na temat tego gamehagu. Moim zdaniem to jest problem. Ponieważ kupując kd i chcę kupić nagrodę to muszę wbić lvl dla mnie to paranoja. To tak jakby na steam aby kupić grę to musisz

    16 maja 2018 09:25 491
    0

    Wczoraj zdobyłem ten 3 lvl i.wybrałem nagrodę za zakupione kd lecz pisze wyraźnie czas oczekiwania do godziny https://zapodaj.net/c0499eb316cf2.jpg.html

    19 maja 2018 16:31 491
    0

    Czekam aż będę mógł wrócić do społeczności 👎

    20 czerwca 2018 15:03 491
    0

    no trohe sie jusz znudziło ale itak no jeszcze hee

    13 sierpnia 2018 12:55 491
    0

    hciałbym z wami wspułpracować

    17 sierpnia 2018 18:32 491
    2

    newkrzysiek proszę cię, ja rozumiem, że masz zapewne z 10 lat, ale popracuj troszkę nad ortografią bo boli to w oczy...

    17 sierpnia 2018 19:19 491
    0

    Support tutaj to nieporozumienie. To powinien byc dialog uzytkownika z Adminem a nie maszyna ktora chwile predzej odrzucila twoj np artykul.

    17 sierpnia 2018 22:01 491
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się