• Sign in Sign up

  Collect

  Rewards

  Community

  How it works

  Interested in getting rewards for free?
  $5 for every new user with code: EARNWEB5
  Register in browser or download mobile app to redeem your bonus:
  Register Download
  Earnweb QR

  CrystalMag12 Flag pl

  1 year ago

  Redactor

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  City
  Czarnobyl
  Age
  3

  Chests

  No items in inventory

  Rewards

  Last user activity

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  A user and bartkeczek are friends now
  3 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  3 years ago

  Dlaczego artykuł z 11 sierpnia został dopiero zaakceptowany?

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  A user and Babar0ga are friends now
  3 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  Commented subject Ankiety.
  3 years ago

  Zatem ankiety dalej nie działają?

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  4 years ago

         Ostatnim razem pisałem artykuł na temat Stardew Valley, więc teraz czas na odpowiednik, lepszy odpowiednik, czyli My Time At Portia.


           My Time At Portia to gra, w której na początku również poznajemy podłoże fabularne. W tym przypadku odziedziczamy nasz ,,Workshop'' po naszym ojcu i musimy go prowadzić, a co najciekawsze, konkurować z innymi, aby być najlepsi! Zamiast oprawy 2d mamy grafikę 3d, co na pewno jest dużym plusem w tym przypadku, ale też wymaga lepszego sprzętu, aby móc w te grę zagrać bez problemów. Na początku wita nas burmistrz miasta, Presley, który oprowadza nas po miasteczku i opowiada, jaka jest nasza rola i co mamy robić. Wbrew pozorom, miasteczko jest ogromne oraz ma mnóstwo mieszkańców, a żeby poznać ich wszystkich, trzeba poświęcić trochę czasu, tak samo z nawiązaniem z nimi relacji.

          I tutaj można zauważyć pierwszą zasadniczą różnicę, jaką jest bardziej rozwinięty system socjalny niż w Stardew Valley. Oczywiście nawiązanie chociażby przyjaźni jest bardzo pracochłonne, ponieważ trzeba codziennie rozmawiać z daną osobą, dawać jej prezenty, czy właśnie bić się czy grać w papier kamień nożyce. Bicie się to oczywiście ustawiony sparing, podczas którego jesteśmy wrzuceni do ustawionego pola, w którym bijemy się z tą osobą, a na górze widnieją wasze paski zdrowia, jak w Tekkenie. Gdy wygramy, dostajemy trochę pieniędzy, zazwyczaj jest to 5 monet. Możemy też dostać jakieś przedmioty, np. jedzenie. Aczkolwiek nie należy przesadzać z walką i innymi interakcjami, bo może być też tak, że npc delikatnie nas znielubi. W grze papier kamień nożyce niezależnie czy wygramy czy nie, nasze relacje idą w górę. Dodatkowo możemy umawiać się na randki, chodzić do restauracji, zamawiać sobie jedzenie, zapraszać naszą sympatie do domu, spać razem czy postarać się o dziecko. Interakcji na relacji przyjaciel/dziewczyna/chłopak też przybywa i używanie ich również zwiększa nasz poziom relacji.

  7nuwd8SnQcVBuhXQ9khPiGD6BmN8sT.jpg            Kolejną znacznie różniącą się mechaniką rozgrywki jest system kopalni oraz elementy RPG. Otóż chodzenie do kopalni nie jest darmowe (kopalnie są fachowo nazywane ,,Ruinami'' ale to już pominę), a za samo wejście trzeba zapłacić na początku 100 monet, a później 200. Działa to na zasadzie karnetu, który wygasa po upływie bodajże tygodnia. Przed pierwszym wejściem do kopalni pojawi nam się samouczek, który pokazuje jak korzystać z prześwietlających gogli oraz odrzutowy plecak. Tak, możemy latać! Ale tylko w kopalni, więc nie cieszcie się za bardzo. Odrzutowy plecak służy do tego, aby można było łatwiej się przemieszczać, a w szczególności po to, aby móc się wydostać z dziury, gdy będziemy kopać pod siebie. A prześwietlające gogle służą do tego, aby można było odnaleźć artefakty zakopane pod ziemią. Po włączeniu gogli pojawia się ich lokalizacja za pomocą żółtych kropek na ekranie. Możemy zaznaczyć lokalizacje tej kropki, aby móc na stałe widzieć, gdzie się znajduje. Przy wykopywaniu artefaktów możemy natrafić na różne skarby oraz różne rzeczy potrzebne do craftingu czy przepalania. Rudy w kopalni są ogólnodostępne i można je łatwo znaleźć, wystarczy się rozejrzeć, ponieważ każda ruda ma swój unikalny kolor. Kopalnia na ogół dzieli się na dwie części, Ruiny #1 i Ruiny #2. Do Ruin 1 mamy dostęp od samego początku gry, z cenniejszych surowców możemy tam zdobyć jedynie brąz. W Ruinach 2 mamy bardziej złożone rudy, takie jak żelazo czy magnez.

  5KL80B2Ihbn0edvJQBOYp1WShFaVRH.jpg


           Jesteśmy w stanie bić się ze stworami oraz pozyskiwać z nich przedmioty, ponieważ również jest tu bardziej rozwinięty system walki. Oprócz sprintowania możemy również robić uniki, klikając prawy przycisk myszy. Oczywiście zużywa to naszą energie na te czynności, która odładuje się, jeżeli chwilę poczekamy. Możemy zdobywać zbroje, miecze, rękawice do bicia, naszyjniki, medaliony oraz inne przedmioty dające dodatkowe bonusy oraz obrażenia. Oprócz rozbudowanego systemu walki mamy również coś takiego jak drzewko umiejętności oraz poziomy, co jest zdecydowanie bardziej rozwinięte niż w przypadku Stardew Valley. Tutaj drzewko umiejętności dzieli się na 3 główne kategorie, pierwsza kategoria od lewej strony to umiejętności związane z walką oraz skutecznością eliksirów, środkowe drzewko to wszystko związane z eksploracją i wydobywaniem surowców, a trzecie drzewko jest poświęcone pod ulepszanie i bardziej skuteczne zdobywanie relacji z mieszkańcami miasteczka jak i więcej interakcji towarzyskich. Dodatkowo mamy aż uwaga, 4 strony ekwipunku, które możemy odblokować, jedynie za pieniądze! To strasznie dużo miejsca, biorąc pod uwagę, że w tej grze ekwipunek bardzo szybko potrafi się zapełnić pierdołami i niepotrzebnymi rzeczami.


  DPFSsiqvXpV5a3UOe0Ke4ZhhjG7yYn.png


            Na sam koniec opiszę samą istotę tej gry, czyli prowadzenie farmy i swojego własnego ,,Workshopu". Kierując się do ratusza, po lewej stronie mamy malutką odnogę, w której jest coś w rodzaju Centrum Architektury, w którym możemy ulepszyć poszczególne elementy naszej farmy jak i zbudować coś nowego. Jednym z istotnych elementów jest tu na pewno możliwość ulepszenia craftingu na wyższy poziom. Plusem jest to, że możemy stwarzać nowe przedmioty. Tak samo jest z domem, który możemy powiększyć, a plusem tego działania jest zwiększenie ogólnych statystyk postaci. Możemy również zbudować kurnik czy oborę, a zwierzęta kupić nieopodal naszego domu u Mr. Donalda, który jest po lewej w stronę dużego wiatraka, będziecie wiedzieli gdzie. Czymś nowym jest również to, że nie sadzimy roślin na ziemi, którą musimy zaorać i podlać, a musimy zbudować coś w rodzaju drewnianej donicy na rośliny, aby mogły one tam rosnąć. (Mimo wszystko da się posadzić coś na gołej ziemi, ale jeszcze nie wiem, jak to zrobić, bo nie doszedłem do tego etapu gry). Jednej takiej donicy odpowiada jedna roślina, a ich rośnięcie jest zależne od warunków. Warto też powiedzieć, że przepalanie surowców w tej grze trwa bardzo długo, dlatego warto ciągle mieć coś w piecach, aby być na bieżąco. Jeżeli chcemy zarobić pieniądze warto się udać do jakiegokolwiek sklepu, gdzie możemy coś kupić, a tam będziemy mogli zdać nasze przedmioty za drobną gotówkę.

  0FAzzBnEjJTccfkVBFZqSRf0aBY8wQ.jpg          W grze oczywiście jest też system questów oraz zleceń pobocznych, które możemy wykonywać dla postaci, a one w zamian ofiarują nam pieniądze, przedmioty oraz będą nas bardziej lubić. To wszystko jest bardzo podobne do mechaniki i gry w Stardew Valley, ale ta gra w odczuciu wydaje się dużo bardziej przyjemna. W zasadzie dlaczego? W Stardew Valley szybko udaje nam się zacząć zarabianie, eksploracje kopalni czy hodowlę zwierząt, a w My Time At Portia aby w ogóle zacząć robić coś poważniejszego potrzebujemy co najmniej kilku godzin rozgrywki, ale to również ma w sobie pewien urok, bo musimy się bardziej postarać i wysilić.

        Tak czy owak, jeżeli zainteresowała was ta produkcja, możecie ją zakupić na Steam w cenie 29.99 USD, gdzie oczywiście mocno przepłacacie, dlatego bardziej polecałbym kupować tą grę na G2A, gdzie często macie różne promocje oraz znacznie niższe ceny gier.  Autor: CrystalMag12

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  4 years ago

  Niektóre osoby chyba czegoś nie rozumienią. Arbuzowa, grafika została przeze mnie dodana, a mimo wszystko tekst pojawił się na forum, nie wiem z jakiego powodu, bardzo długo czekałem, aż zostanie on zaakceptowany, więc Administracja chyba też miała wątpliwość, czy umieścić go na forum, czy zrobić z niego osobny artykuł. Kategorie mi się nie pomyliły, to nie zależało ode mnie.

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  4 years ago

            Jakiś miesiąc temu głośno zrobiło się o nowej przeglądarce, która ma być głównie ukierunkowana pod gaming. Była licznie reklamowana przez różnych większych youtuberów, a wielu z nas ku ich namowie już ją pobrało. Jednak co przekonało nas do niej, albo co może jeszcze przekonać wielu z was?


            Opera GX wydawała się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ rozwiązuje, a raczej pozwala rozwiązać, największy problem wszystkich przeglądarek, typu Chroma czy zwykła Opera, jaką jest ogromne jedzenie zasobów RAM komputera. Dzięki suwakom dostępnym po lewej stronie na pasku, możemy ustawić limit zużycia RAM dla przeglądarki oraz limit zużycia procesora. Możemy ustawić twardy limit, jeżeli bardzo nam na tym zależy, jednakże przeglądarka nie będzie działała aż tak efektownie, a mianowicie strony będą się wolniej ładowały oraz ich zawartość.
         I jako iż jest to przeglądarka, która jest właśnie stworzona głównie pod graczy, to na ekranie startowym mamy dostępne różne informacje ze świata gier, m.in premiery najnowszych tytułów oraz różne nowinki technologiczne, więc możemy być informowani na bieżąco. Jedną z funkcji gamingowych jest również szybko dostępny Twitch, który możemy otworzyć również za pomocą paska po lewej stronie. Na pasku możemy dodać również Messengera czy Whatsappa, co ułatwi nam komunikacje z innymi za pomocą komputera, bez potrzeby użycia telefonu czy otworzeniu Facebooka w przeglądarce. Podczas oglądania YouTube możemy również dowolnie zmniejszać okno i oglądać dalej pomimo zamkniętej strony oraz przesuwać to okno z filmem dowolnie, jak nam się podoba. Jest to duże ułatwienie, jeżeli coś robimy w tle lub gramy.
         Kolejną ciekawą funkcją, której nie ma zwykła Opera jest możliwość różnorakiej personalizacji wyglądu przeglądarki, bez potrzeby instalowania motywów. Możemy zmienić kolor obramówki naszych kart przeglądania, co nada przeglądarce zupełnie inny kolor.  Możemy również zmienić motyw startowy, gdy włączamy przeglądarkę. Możemy ustawić dowolny obrazek, ustawić lub usunąć różne animacje. Możemy dodawać/usuwać dźwięki podczas klikania/przeglądania stron, co jest całkiem ciekawe, ponieważ nie oferuje nam korzystania z niej w całkowitej ciszy, ponieważ możemy dodać różne efekty specjalne, właśnie jak animacje czy dźwięki.
        Rzeczą, którą osobiście zauważyłem, jest to, że Opera GX działa wydajniej oraz szybciej ładuje strony, niż zwykła Opera. Na pewno ułatwia to pracę, jeżeli szybko potrzebujemy jakichś informacji. Przerzucając się na GX nie żałuje, ponieważ czuję większy komfort pracy podczas korzystania z tej wersji Opery niż ze zwykłej. Mógłbym polecić tą przeglądarkę każdemu, a jeżeli jeszcze jej nie używacie, to zacznijcie, ponieważ warto.

  (i przepraszam za taką dużą ilość słowa "przeglądarka'')  Autor: CrystalMag12

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  Wrote the article Stardew Valley - recenzja gry..
  4 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  A user and TheSarcastic1 are friends now
  4 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  5 years ago

  Nie jest zła, jest super!

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  A user and mika95 are friends now
  5 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  5 years ago

  Ładny artykuł, ja zrobiłem sobie przerwe, nie wiem na jak długo, może kiedyś wróce do pisania. Dobra robota :))

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  5 years ago

  W porządku.

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  A user and SidekStream are friends now
  5 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  5 years ago

  +1 za pomysł, sam bym na to nie wpadł.

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  A user and lovestar3444 are friends now
  5 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  A user and FLURGAME are friends now
  5 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  5 years ago

  Dziękuje, Magdo :))

  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  5 years ago
  CrystalMag12 badge
  CrystalMag12 avatar
  5 years ago

  Moim zdaniem gra obłędna. Byłem ogromnym franem Limbo, ale ta gra wciąga mnie jeszcze bardziej. Co do artykułu, to bardzo jest rzetelny i czytelny, rozgrywka prezentuje się ciekawie

  Recently played

  +800
  Soul Gems
  badge

  World of Tanks

  World of Tanks is an online MMO game which allows players to take part in huge tank battles. A very important aspect of the game is the ability of cooperation since the victory depends not only on you but also on an entire party of allied tanks!It isn’t only a typical shooter, but in addition to that, a strategic game while the ...

  Forge of Empires

  One of the best browser strategy games. Our city is developed since time immemorial, since the Stone Age. Starting with a pure plot of land used for our own village, we have to expand in order to create our own empire. An amazing aspect of the game is the fact, that the time is passing, so the era are changing as well. In this w...

  Pirate Storm

  Pirate Storm is an action packed browser game, that takes place on a sea full of islands to explore. The player embodies a pirate, whose task is to travel across the endless waters and to depart on a treasure hunt! Getting rich is an important aspect of this game. The player earns money by fighting monsters and other p...

  Ikariam

  One of the most popular economic strategy browser games. Ikariam puts us in place of an ancient ruler, slowly developing his empire from, initially, a small Greek village. Obviously, as for every strategy game, we need resources, in which will be based our economy. Through them we can expand our buildings, make an army and slowl...

  Desert Operations

  Desert Operations is among the most famous browser strategy games. Lead a country and develop it, in order to become a power. Make alliances with other players and together attack, declare wars and become invincible! Take care of your economy, develop your army in order to acquire even better units and defend yourself against ot...

  Wargame 1942

  Wargame 1942 is a browser game set during the World War 2! So it means that the player is a participant of one of the biggest wars of this world. Everything depends of the decisions you’ll make. Just like in other strategy games, the player received a city at his disposal, which has to be expanded. It is really important to acqu...

  Friends (102)

  Forum activity

  Thread list

  Best comments