• Zaloguj Zarejestruj

    Zbieraj

    Nagrody

    Społeczność

    Jak to działa

    Interested in getting rewards for free?
    $5 for every new user with code: EARNWEB5
    Register in browser or download mobile app to redeem your bonus:
    Register Download
    Earnweb QR

    Przejście z Chrome na Operę GX

    Hej pytanie do osób które przeszły z Google Chrome na Operę GX, gładko poszło czy dużo było z tym roboty? Pytam bo kuszą mnie niektóre opcje Opery ale lata przyzwyczajenia do Chrome mnie trochę powstrzymują

    22 maja 2024 23:32 8617
    0

    Witaj własnie przeszedłem a raczej testuje Gx jak na razie jest lekki, nie trzeba doinstalowywać dużo dodatków (zależy od potrzeb danej osoby) jak w chromie przez co chrom stawał się cieżki i miał apetyt na wszystko, zamulał dodatkowo można instalować dodatki z chroma co jest WooW jakbym wcześniej bardziej zainteresował się Gx to bym już dawno przeszedł.
    Gx jak na razie leciutki jak piórko.

    Jako wieloletni użytkownik chroma skusiłem się żeby wreszcie wypróbować i jak na razie jestem bardzo ale to bardzo mile zaskoczony chociaż są pewne rzeczy których mi brakuje, przeszkadza w gx, jak to mówią nie ma róży bez kolców:

    Brakuj

    - Osobne wtyczki do tłumaczenia stron tekstu są hmm słabe, dziwne że nie działa to jak w innych przeglądarkach. Wątkie że to się zmieni :(

    Irytuje

    - Nieszcześny pasek wybierania aż dziwne że nie ma możliwości segregowania zakładek tak jak to jest w dodatku FVD Speed dial wiem że mogę doinstalować wtyczkę ale co mi z tego jak i tak nie mogę jej zmusić żeby tak jak w chromie po otwarciu nowej zakładki nie wyświetlał się ten bezużyteczny (dla mnie) pasek wybierania tylko FVD Speed dial (chyba że można) jeszcze mi się nie udało zmusić Gx żeby to robił.
    Jakby dodali taką możliwość byłbym przeszczęsliwy i pewnie nie tylko ja, lubie mieć szybki dostęp do zakładke i do tego porządek no i + zawsze odchodziłaby kolejna dodatkowa wtyczka ;)

    - Gesty fajnie że nie trzeba doinstalowywać wtyczki ale brak przypisania, zmiany gestów czasami nie łapią, wiec doinstalowałem CrxMouse: Mouse Gestures zawsze to jakieś rozwiązanie ale też dodatkowa wtyczka.

    - Vpn fajnie że jest ale tu znowu jeżeli chcesz obejrzeć np mecz tak jak dzisiaj to trzeba wyłączyć vpn bo vpn blokuje np tvp sport, jakby dodali możliwości wyłączania vpn pod daną zakładkę i problem rozwiązany chociaż wiadomo darmowy vpn ok ale skuteczny wątpię w końcu po coś jest te premium nie :P

    A To pewnie czepianie się na siłę ale fajnie jakby dodali zamiast wtyczek

    - Auto ukrywanie Paska bocznego i możliwość ustawienia ikon po swojemu + zmiana wyglądu ikon na normalne,swoje (chyba że można ale wątpię) jeszcze nie znalazłem wtyczki który by to robiła.
    Tak wiem ustawienie skrótu tak własnie zrobiłem i ok fajnie że chociaż takie coś jest ale jeżeli dojdą inne skróty to z pamiętanie wszystkich będzie trudne hehe.

    - Urzekł mnie tryb kontekst ale tu znowu szkoda że nie można do każdego kontekstu przypiąc ulubionych zakładek, dodatków jak OneTab i tab suspender (bardzo pomocne dodatki) jeżeli już przypniesz coś w jednym Kontekscie to w innym już tego nie zrobić (wtyczki) strony normalnie ;(

    - Brak, niedziałające Forum Gx żeby można było dodawać pomysły na zmiany i ew pomoc, wątpię że twórcy gx zaglądają tutaj ale dobrze że odkryłem gamehaga :P

    To na tyle na razie co zauważyłem czego mi brakuje co mi przeszkadza irytuje reszta jest jak na razie sztosem w porównaniu do chroma ale na razie chrom zostanie bo pewnie znajdę jeszcze coś co nie będzie do przeskoczenia i wrócę do chroma chociaż nie chciałbym tego.

    JAK CHCESZ PRZECHODZIĆ NAWET SIĘ NIE ZASTANAWIAJ
    Przejście jest prostę, transfer zakładek bajecznie prosty minus że znowu trzeba będzie się logować na strony niestety to nie chrome ;)

    17 czerwca 2024 00:07 8617
    0

    Aby skomentować musisz być zalogowany!

    Zaloguj się