ゲームプレイ
興味のあるゲームを選んで無料でプレイしよう。
タスクを完了
全てのゲームは魂の石を獲得できるタスクがあります。
報酬を受け取る
魂の石をSteam Wallet top-ups、ゲームキー、CS:GOスキン、そして他の報酬と交換することができます。
Czy w dobie dzisiejszego Internetu, jego powszechności, łatwego dostępu spotykamy się z nawiązaniami do społeczności LGBT? Odpowiedź jest oczywista. Wątki z nią związane przewijają się niemalże wszędzie - od radia, przez prasę, aż do gier. Nie jest to temat nowy, ale jakże rozwijany! Wielu producentów wykorzystuje ten motyw przy tworzeniu swoich produktów, chcąc przekazać użytkownikom trochę wartości - tolerancji. Jednym z takich przedsiębiorstw jest RIOT Games, które w swojej produkcji w już wielu elementach pokazało postacie o odmiennej, niż heteroseksualna, orientacji.
Czas zwrócić również uwagę na przypuszczenia osób, które grają w League of Legends i zwrócili uwagę na niektóre elementy podające w wątpliwość orientację bohaterów.
Wspomniane już były osoby homoseksualne, jednak należy pamiętać, że nie tylko one stanowią społeczeństwo LGBT, na które zwracam uwagę. RIOT do gry mogło wprowadzić także postaci biseksualne, jak np... Miss Fortune! Dlaczego szalonej i flirciarskiej piratce miałyby podobać się kobiety i mężczyźni? Cała teoria oparta jest na grze karcianej wydanej przed RIOT – League of Runeterra, a dokładniej wypowiedzi, które bohaterka kieruje do innych postaci, np. “Jeśli widok mógłby zabić...” - zdanie kierujące do innej piratki. Można by nazwać ją również homoseksualną, jednak wciąż flirtuje z męskimi bohaterami, jak np. Twisted Fate’em.
Nie można też zapomnieć o Taricu, który od zawsze był kojarzony z homoseksualizmem przez swoje kwestie o “klejnotach”. Jego domniemany romans z Ezrealem jest tematem wielu fan artów i opowiadań, które można znaleźć w Internecie. Jak dotychczas nie zostało to oficjalnie oznajmione, dlatego traktuję ten przykład wyłącznie jako spekulację.
RIOT wspiera więc osoby ze społeczności LGBT i wybrał najlepszą tego formę, ponieważ prezentuje odmienne orientacje jako coś normalnego, nie wyolbrzymia ich. Postacie nie są wyzywające pod tym względem, ani też nie prowokują graczy do nienawiści wobec LGBT. Sądzę, że jest to dobry pomysł, który może zmienić zdanie wielu osób, a chociażby skłonić je do innego spojrzenia na ten temat. League of Legends jest więc nie tylko grą rozrywkową, ale również edukacyjną!
Źródła grafik:
Twitter z komentarzem: